Jak rzucić palenie bez tycia IV – Jedz warzywa

Jedz więcej warzyw – cz .1

Rzucając palenie jedz warzywa. Czy wiesz, że warzywa nieskrobiowe to jedyne produkty, które możesz jeść codziennie i bez ograniczeń? Chrupiące i soczyste warzywa w diecie mogą skutecznie zająć ręce i myśli w czasie rzucania palenia. To Twój sprzymierzeniec w walce z nawykiem sięgania po papierosy i w dodatku przynosi korzyści dla Twojego zdrowia.

Tycie w czasie rzucania palenia to częste zjawisko, dlatego warto pomyśleć jak tego uniknąć już wcześniej. Jeżeli chcesz rzucić palenie i nie przytyć zadbaj o to, aby w Twoim otoczeniu znajdowały się świeże warzywa. Najlepiej, by były w formie, po którą możesz łatwo sięgnąć  i są dla Ciebie atrakcyjne np. pokrojone w słupki marchewki. Przygotuj porcje takich warzyw jakie lubisz i staraj się mieć je w miejscu, w którym łatwo możesz po nie sięgnąć. Dzięki temu unikniesz tego, że sięgniesz po słodycze lub inne niezdrowe przekąski.

Spożywanie dużej ilości warzyw pomaga dostarczyć odpowiednią ilość błonnika, który pełni wiele istotnych funkcji, między innymi:

  • zapobiega nadwadze i otyłości,
  • usprawnia pracę jelit,
  • wpływa na rozwój zdrowych bakterii,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Jedz warzywa w walce ze skutkami palenia

Bogactwo witamin i składników mineralnych z warzyw wspomaga regenerację organizmu. Rzucanie palenia to proces długotrwałego powrotu do zdrowia, dlatego postaraj się wyposażyć swój organizm w odpowiednie narzędzia i jedz warzywa.

Witaminy, składniki mineralne oraz liczne substancje bioaktywne z warzyw zmniejszają produkcję wolnych rodników oraz zwalczają stres oksydacyjny. Ponadto wspierają one naturalne mechanizmy obronne i zwiększają odporność organizmu.

Z tego powodu spożywanie warzyw pomoże Ci w zwalczaniu negatywnych skutków wywołanych paleniem.

Jakie jeszcze korzyści odniesiesz sięgając po więcej warzyw? Przeczytaj dalszą część https://jakrzucicpalenie.pl/jak-rzucic-palenie-bez-tycia-iv-jedz-wiecej-warzyw-cz-2/

Wcześniej publikowane części artykułu: https://jakrzucicpalenie.pl/jak-zmienic-moje-zachowania-zywieniowe-cz-1/

mgr Elwira Gliwska