Co robić jeśli pomimo najlepszych chęci zdarzy się złamanie abstynencji? Damy się namówić lub skusimy się na „tylko jednego”. Trudno! Stało się! Nie pozwólmy by uzależnienie znowu wygrało! Skoncentruj swoje działania na tym, by nie sięgnąć po następnego papierosa!

Wiedz, że znajdujesz się w sytuacji podwyższonego ryzyka powrotu do nałogu! Przygotuj się na zwiększoną chęć palenia w sytuacjach nawykowych! Przypomnij sobie, jak radziłeś sobie z tym problemem ostatnio – co Ci pomagało, a co wzmagało chęć zapalenia. Wykorzystaj swoją wiedzę i doświadczenia, które pomogły Ci wytrwać! Powtórz sobie wszystkie powody, dla których chciałeś być osobą niepalącą! Uświadom sobie, że UDAŁO CI SIĘ TO i NIE MOŻESZ TEGO ZAPRZEPAŚCIĆ! Zwróć szczególną uwagę na wszystkie korzyści, jakie przyniosło Ci rzucenie palenia!

Jeśli potrzebujesz wsparcia – sięgnij po nie – podziel się tym z kimś bliskim, pójdź do lekarza lub poradni. Możesz też dzwonić do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108) i porozmawiać z ekspertem. Zajrzyj też na naszą stronę mam kryzys , znajdziesz tam wskazówki i porady jak wytrwać!