Jak rzucić palenie bez tycia IV – Jedz więcej warzyw

Jedz więcej warzyw – cz .2

Jedzenie świeżych warzyw jest skutecznym narzędziem w utrzymaniu prawidłowej masy ciała po rzuceniu palenia. W dodatku ich jedzenie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Dlatego jedz więcej warzyw.

Warzywa źródłem wody

Spożywanie dużej ilość warzyw to również metoda na nawadnianie organizmu, ponieważ warzywa w dużej części składają się z wody. Warzywa wspomagają rzucanie palenia bez tycia, dlatego że przy dużej objętości dostarczają znacznych ilości wody oraz mają mało kalorii. Niskokaloryczna przekąska o wysokiej wartości odżywczej to idealny element diety każdego kto rzuca palenie.

Jak jeść więcej warzyw?

Należy jeść przede wszystkim warzywa sezonowe, ponieważ będą miały wysoką wartość odżywczą i jakość, ale przede wszystkim będą smaczne. Ze świeżych, sezonowych warzyw można przygotowywać  dania lub zdrowe przekąski. Przykładowo, można skutecznie rzucić palenie i nie tyć wprowadzając do diety zdrowe koktajle.

Pamiętaj, aby nie zmuszać się do jedzenia warzyw, których nie lubisz.

Szeroki asortyment świeżych warzyw dostępnych w Polsce daje nam wiele opcji do wyboru. W związku z tym można jeść wiele różnych warzyw, a niekoniecznie tych które nam nie smakują.

Spróbuj również dodawać świeże warzywa do każdego głównego posiłku. Pół papryki do kanapki czy świeże liście rukoli do dań z makaronu, to dodatek błonnika i witamin do posiłku. W ten sposób też uatrakcyjniamy posiłek bez zwiększania jego kaloryczności. Sałatkę ze świeżych warzyw możesz jeść również do dań takich jak pierogi, wytrawne naleśniki czy omlet.

Jedz warzywa między posiłkami.

W przeciwieństwie do standardowych przekąsek warzywa nie dostarczą dużej ilości kalorii, a dodadzą wartości Twojemu jadłospisowi. Warto wyposażyć się wcześniej w akcesoria do obierania i krojenia warzyw wraz z pojemnikami i woreczkami do przechowywania. Teraz będziesz mógł mieć warzywa zawsze pod ręką.

Nie martw się, że przytyjesz po rzuceniu palenia. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek, aby wygrać z nałogiem i pomóc organizmowi wrócić do zdrowia bez negatywnych konsekwencji.

Wcześniej publikowane części artykułu: https://jakrzucicpalenie.pl/jak-zmienic-moje-zachowania-zywieniowe-cz-1/

mgr Elwira Gliwska