Jak rzucić palenie bez tycia V – Świadome zakupy

Świadome zakupy- cz. 1

Robiąc zakupy decydujesz o tym co najprawdopodobniej zjesz w najbliższym czasie, dlatego warto się do tego przyłożyć i robić świadome zakupy. Ważnym elementem na drodze do rzucenia palenia bez tycia są zdrowe produkty w naszych domach. Ale czy w ogóle robisz zakupy?

Idź na zakupy

Być może należysz do osób, które nie robią większych zakupów żywnościowych i kupujesz jedynie to co zjesz jeszcze tego samego dnia. Być może Twój jadłospis składa się z gotowych przekąsek i produktów nie wymagających przygotowania.

Kupowanie produktów spożywczych i własnoręczne gotowanie posiłków to nie tylko lepsza jakość diety, ale często również niższa kaloryczność. Ponadto kupując w biegu drobne przekąski nie kontrolujesz swojego jadłospisu.  W ten sposób narażasz się na kupowanie tego, co akurat będzie dostępne w sklepie w pobliżu. Aby skutecznie rzucić palenie i nie przytyć warto zorganizować sobie zdrowe produkty spożywcze i zaplanować swoją dietę z wyprzedzeniem.

Żeby zrobić świadome zakupy do sklepu wchodź z listą

Przede wszystkim nie rób zakupów kiedy jesteś głodny. Głód sprawia, że kupujemy więcej. Częściej też kupujemy produkty których nie potrzebujemy oraz dokonujemy mniej racjonalnych wyborów. Przygotowana lista pozwoli na przemyślenie i zaplanowanie tego co w najbliższym czasie znajdzie się na Twoim stole.

Jeżeli chcesz rzucić palenie bez tycia spróbuj wcześniej zaplanować swój jadłospis na przykład na tydzień. Następnie rozpisz go na swojej liście. Zastanów się nie tylko jakie produkty będą potrzebne do gotowania posiłków w domu, ale również jakie zabierzesz do pracy. W ten sposób zmniejszasz szansę kupienia niezdrowej przekąski w drodze do pracy lub podczas przerwy. Do przygotowywania listy zakupów możesz wykorzystać szeroką ofertę nowoczesnych aplikacji na telefon.

 

Jak robić świadome zakupy? Przeczytaj dalszą część https://jakrzucicpalenie.pl/rzucic-bez-tycia/

mgr Elwira Gliwska