Okres świąt i Nowego Roku to dla wielu osób czas podsumowań i planowania zmian. Często analizujemy ubiegły rok pod kątem tego co nam się udało, co jeszcze nie, a jakich wyzwań nie podjęliśmy.

Jeśli jednym z odkładanych przez lata postanowień jest rzucenie palenia, nie wahaj się i podejmij próbę odstawienia papierosów.

Okres świąt i zimowego chłodu sprzyja zaprzestaniu palenia!

Dlaczego?

  • Mroźna czy deszczowa aura odbiera „komfort” palenia. Większość osób, które uzależnienie zmusza do palenia, narzeka na konieczność ubierania się i wychodzenia na dwór! Równocześnie zaciąganie się dymem wraz z zimnym powietrzem nie tylko jest nieprzyjemne, ale również zwiększa ryzyko infekcji.
  • Odprężenie i zaabsorbowanie świątecznym nastrojem może być dobrą okazją do wprowadzania zmian. Wielu osobom łatwiej jest znaleźć różne aktywności, które odwracają uwagę od chęci palenia. Wytrwaniu w postanowieniu sprzyjają spacery, wsparcie rodziny i bliskich.
  • Rzucenie palenia lub nawet zaplanowanie rzucenia palenia jest również jednym z lepszych prezentów, jakie możemy zrobić sobie i najbliższym.

Dlatego zadzwoń do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym  i zaplanuj rzucenie palenia!