Rzuć palenie dla lepszego odżywienia

Rzuć palenie dla lepszego odżywienia

Wyroby tytoniowe nie należą do grupy produktów spożywczych, ale mają wpływ na nasz stan odżywienia. Wiadomo, że palenie wpływa na apetyt, jakość produktów, które wybieramy ale także na dobowy cykl snu i czuwania.  Właśnie z tego powodu stosowanie jakichkolwiek wyrobów tytoniowych będzie miało wpływ na masę ciała i stan odżywienia. O negatywnym wpływie palenia wiemy już dużo. Ale czy wiesz wystarczająco o dobrych zmianach, które pojawią się po rzuceniu?

  • Bogactwo smaków – krótko po zaprzestaniu palenia odkryjesz niesamowitą przyjemność z posiłków, które wcześniej smakowały przeciętnie. Być może odkryjesz swoje ulubione smaki na nowo. Możesz również okazać się, że nie potrzebujesz już tak bardzo dosalać lub dosładzać pokarmów i napojów. Poprawa jakości węchu i smaku po rzuceniu palenia może zwrócić prawdziwą radość z jedzenia
  • Apetyt – jeżeli palisz już długo, jedzenie prawdopodobnie nie jest wysoko na Twojej liście potrzeb. Rzadko odczuwasz chęć przygotowywania posiłków, a może wychodzenie do restauracji nie jest już tak samo przyjemne jak kiedyś. W czasie jedzenia zapewne myślisz tylko o tym, aby po skończonym posiłku wyjść zapalić. Kiedy jednak zostawisz nałóg, Twój apetyt wróci do normy, a myśli wolne od papierosów pozwolą Ci cieszyć się czasem spędzanym przy stole.
  • Głęboki regenerujący sen – kilkugodzinna przerwa na sen to również przerwa od palenia. Paląc zapewne myślałeś o tym, kiedy zapalisz następnego papierosa o poranku. Być może potrzeba palenia była tak duża, że wymuszała wstawanie w nocy. Właśnie dlatego Twój organizm był skrajnie zmęczony. Odstawienie palenia pozwoli Ci z znowu z przyjemnością kłaść się spać i zapadać w głęboki sen. Regeneracja organizmu w czasie snu wpływa korzystnie na odporność i komfort psychiczny. Ale ma też ogromne znaczenie dla utrzymywania prawidłowej masy ciała. Wiele badań potwierdziło, że brak odpowiedniej długości i jakości snu, który często dotyczy palaczy, zwiększa ryzyko nadwagi i otyłości.
  • Zbawienne składniki odżywcze dla ciała –poprawa apetytu, wyrazistość smaków i regeneracja w nocy pozwolą Twojemu ciału odbudować zapasy składników odżywczych. Wystarczy otworzyć się na nowe możliwości, spróbować swoich sił w gotowaniu lub próbować nowych produktów. Zwiększenie porcji składników odżywczych spowoduje, że rzadziej będziesz chorować, suplementy diety nie będą potrzebne, a uczucie satysfakcji przyniesie Ci radość na długo.

Rzucenie palenia poprawi stan odżywienia

Zerwanie z nałogiem to wielkie korzyści dla naszego ciała, między innymi poprawa stanu odżywienia. Dodatkowo uczucie spokoju i wolności od nałogu mogą pomóc nam zadbać także o inne aspekty związane ze zdrowiem. Jeżeli rzucisz palenie Twój stan odżywienia poprawi się. Ale zmieni się także jakość i komfort wszystkiego co w naszej kulturze wiąże się ze spożywaniem posiłków. W czasie rzucania palenia warto skupić się na tym co zmieni się na lepsze. A jeżeli jest coś za czym tęsknisz, co zniknęło gdy zacząłeś palić, niech to będzie Twoją motywacją.

Sprawdź również co warto jeść rzucając palenie: https://jakrzucicpalenie.pl/co-jesc-gdy-rzucasz-palenie/