10 powodów żeby zadzwonić do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (TPPP)
Dlaczego warto dzwonić do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (TPPP)? Jest co najmniej 10 powodów!
1. W Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym każdy może uzyskać nieoceniającą i nieodpłatną, specjalistyczną pomoc w rzuceniu palenia.
Dzwoniąc pod numer 801 108 108 lub 22 211 80 15 można w sposób zapewniający poufność i dyskrecję porozmawiać z profesjonalistą, który udzieli fachowego wsparcia. Nie stawiamy żadnych wymagań, ale oczekujemy poważnego traktowania! Na zrozumienie może liczyć każdy: zarówno osoby dopiero szukające motywacji do rzucenia palenia oraz te, które podejmowały już wiele prób odstawienia papierosów.
2. Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) zapewnia wsparcie i pomoc podobną do tej, która oferowana jest w specjalistycznych gabinetach.
Doradcy przygotowani są do pracy psychologicznej z osobami uzależnionymi od nikotyny oraz udzielenia podstawowych informacji dotyczących leczenia farmakologicznego. Można wielokrotnie łączyć się ze swoim doradcą i utrzymywać kontakt tak długo, jak to jest potrzebne.
3. Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) jest dostępna w całej Polsce.
Numer Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym znajduje się na każdym opakowaniu wyrobów tytoniowych, a połączyć można się z całej Polski. Dlatego ta specjalistyczna pomoc dostępna jest dosłownie „na wyciągnięcie ręki”.
4. Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) jest dostępna przez 6 dni w tygodniu.
Poradnia działa we wszystkie dni tygodnia poza niedzielami. Doradcy dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-21.00 i w soboty w godzinach: 9:00-15:00
5. Można umawiać się ze swoim doradcą na kolejne terminy rozmów.
Żeby skorzystać z pomocy TPPP nawet nie trzeba dzwonić! Wystarczy podać swój numer telefonu podczas rozmowy telefonicznej lub wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony https://jakrzucicpalenie.pl/. Doradcy zadzwonią, by wysłuchać i wesprzeć. Co najważniejsze, można też umawiać się na kolejne rozmowy.
6. Doradcy TPPP z dużym wyczuciem i empatią potrafią słuchać i ukierunkować rozmówcę tak, by zwiększyć jego szansę na odstawienie nikotyny.
Telefony odbierane są przez wysokiej klasy specjalistów, przeszkolonych w tym, jak pomóc skutecznie rzucić palenie. Wszyscy doradcy rozumieją mechanizmy biologiczne
i psychologiczne uzależnienia. Dlatego bez obaw można omówić swoje trudności.
7. To jak przebiegać będzie rozmowa zależy od oczekiwań osoby dzwoniącej.
Do Poradni można się zgłaszać z rożnymi pytaniami i problemami związanymi z uzależnieniem od nikotyny. Dlatego pierwsze pytanie, jakie zadaje doradca zawsze dotyczy tego, jakiego rodzaju pomocą osoba dzwoniąca jest zainteresowana. Od tego zależy dalszy przebieg rozmowy. Doradcy są przygotowani zarówno do udzielania informacji dotyczących uzależnienia od nikotyny i jego leczenia oraz pacy psychologicznej z osobami uzależnionymi oraz ich bliskimi.
8. Doradcy nie oceniają, nie narzucają swoich pomysłów na rzucenie palenia, a w zamian słuchają i pomagają w znalezieniu najlepszej drogi do celu.
W TPPP nie oferujemy gotowego zalecenia w jaki sposób rzucić palenie. Wspieramy w tym, by każdy mógł znaleźć własną drogę, najlepszą w jego indywidualnej sytuacji. Pomagamy w lepszym zrozumieniu swoich potrzeb, znalezieniu własnych rozwiązań i wykorzystaniu potencjału, który drzemie w każdej rzucającej palenie osobie.
9. Z pomocy Poradni mogą skorzystać wszyscy, których dotyczy uzależnienie od nikotyny.
Z pomocy Poradni mogą skorzystać zarówno osoby, które chcą odstawić tradycyjne papierosy, jak również użytkownicy e-papierosów i tytoniu podgrzewanego. Na wysłuchanie,wsparcie i pomoc mogą liczyć również rodziny i bliscy osób uzależnionych.
10. Można uzyskać wskazówki pomocne w trakcie rzucania palenia.
Można uzyskać pomocne wskazówki na temat:
- Jak radzić sobie z głodem nikotynowym i objawami odstawienia.
- Jakie strony internetowe lub aplikacje mogą pomóc rzucić palenie.
- Czy stosować leki wspomagające rzucenie palenia i jak je stosować.
- Jak rozpoznawać i radzić sobie z symptomami nawrotu.