Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Jak mogę jej pomóc

Jeśli spodziewacie się dziecka, a Twoja kobieta pali będąc w ciąży, to szkodzi sobie i dziecku. Zobacz, co się dzieje z Tobą i dzieckiem, gdy palisz.
Jeśli pomimo wiedzy o szkodliwości, jest jej trudno rzucić palenie, z pewnością potrzebuje Twojego wsparcia, aby rzucić. Spróbuj ją zrozumieć, palenie papierosów prowadzi do uzależnienia. Jeśli Twoja kobieta paliła regularnie papierosy, a sama myśl o niepaleniu Ją przeraża, bądź z nią w tym trudnym dla niej czasie. Warto skorzystać z porady lekarza, psychologa np. w poradni dla palących, lub porozmawiać na ten temat w Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (poradnie).
 
Zapytaj czy podczas rzucania palenia potrzebuje Twojego wsparcia, jeśli tak, mogą Ci w tym pomóc poniższe wskazówki:
– bądź dumny z Jej sukcesów, mów komplementy…,
– spędzajcie razem więcej czasu, wybierajcie miejsca wolne od dymu tytoniowego…
– mów o swoich uczuciach…
 
Jeśli sam palisz, bardzo ważne jest abyś również rzucił palenie! Palenie szkodzi Tobie zobacz szkodliwość, ale również, gdy palisz przy bliskich – oni są biernymi palaczami tzn. oni palą razem z Tobą!
Jeśli nie wiesz czy chcesz rzucać palenie wejdź na Palę bo lubię,
Jeśli zacząłeś się już zastanawiać czy rzucić wejdź na A może rzucićA jeśli wiesz już, że chcesz rzucać – wejdź na Rzucam – dowiesz się tam jak krok po kroku przygotować się i podjąć próbę rzucania palenia.

Back to Top ↑