Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

A może rzucić

Z jakiegoś powodu zastanawiasz się czy nie rzucić palenia? Zastanów się skąd w ogóle wziął się ten pomysł. Co Ci przeszkadza w paleniu? Myślisz, ze coś mógłbyś zyskać rzucając ten nałóg? Być może jesteś przerażony samą myślą o rzucaniu, a może już kiedyś doświadczyłeś, że niepalenie jest możliwe.
 
Czy zastanawiałeś się już, jaki wpływ na Twój organizm ma palenie – co się dzieje gdy palisz? Przeczytaj informację o szkodliwości.
Palisz bo … czy wiesz co zyskujesz, a co tracisz?
 
Rozważ za i przeciw paleniu i papierosom – pomoże Ci w tym celu przygotowana tabelka.
Może często przychodzi Ci do głowy myśl: „Chcę rzucić palenie, ale…”, „Czy uda mi się rzucić?”. Być może masz różne obawy na ten temat – warto abyś się nim bliżej przyjrzał i bardziej świadomie podjął decyzję o rzucaniu palenia wejdź na Twoje obawy.
 
Czy wiesz już, dlaczego chciałbyś nie palić? Spróbuj zastanowić się, z jakich powodów właśnie dla Ciebie byłoby korzystne rzucenie palenia.
Wybierz te, które dotyczą Ciebie:
 
– obawiam się o swoje zdrowie,
– czuję, że palenie mi szkodzi,
– jestem chory,
– ktoś mnie namawia,
– dla rodziny, bliskich,
– jestem zmęczony nałogiem,
– męczy mnie ciągłe palenie,
– nie chcę zatruwać innych, obawiam się o zdrowie bliskich,
– nie chcę tracić swoich pieniędzy,
– nie mogę palić w miejscu pracy,
– spodziewam się dziecka,
– nie chcę śmierdzieć dymem tytoniowym,
– mam jeszcze inny powód…
 
Czy wybrałeś swój powód? Najlepiej byłoby gdybyś chciał rzucić dla siebie, choć czasem może wystarczyć impuls np. ktoś ze znajomych właśnie rzucił, a może rozchorowałeś się i po prostu nie masz siły palić dalej. Pamiętaj, że każdy powód jest dobry, aby rzucić palenie! Twoja motywacja jest tu bardzo ważna.
Gdy masz już pomysł, dlaczego nie chcesz palić teraz zastanów się nad tym: „Co wiesz o swoim paleniu” Gdzie i w jakich sytuacjach sięgasz po papierosa.
 
Pomoże Ci w tym przygotowany do tego celu wywiad.
Chcesz rzucać? Jeśli tak wejdź na Rzucam dowiesz się tam jak to zrobić.

Back to Top ↑