;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Witam, z tej strony Mateusz, mam 20 lat, paliłem 5 lat. Nie palę 4 dni, ale dzisiejszy dzień był naprawdę ciężki. Myślałem, że zapalę. Jestem strasznie rozdrażniony, jakbym miał za chwilę wybuchnąć. Wspomagam się Desmoxanem, ale i on czasami nie zbyt działa. Co mam robić w takich sytuacjach? Obawiam się jutrzejszego dnia. Pozdrawiam serdecznie!

Mateuszu,
Mam nadzieję, że udało się wytrwać i nie zapalić. Wszystkie środki farmakologiczne jedynie wspomagają proces rzucenia palenia i niestety nie wpływają na nawykową chęć palenia. Nasze doświadczenie wskazuje, że najczęściej potrzeba palenia związana jest z konkretnymi sytuacjami, osobami, miejscami. Sprawdź, proszę, czy w Twoim przypadku jest podobnie. Jeśli tak, zaplanuj różne sposoby zastąpienia papierosa w ręku i zastanów się czy części tych „wyzwalaczy” nie jesteś w stanie uniknąć. Jeśli problem wywołuje raczej brak nikotyny w organizmie, rozważ włączenie dodatkowych leków.
Proszę przemyśleć te porady i w razie potrzeby porozmawiać z doradcami Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108)
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Irena Przepiórka


Back to Top ↑