;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Witam, serdecznie od 4 lat palę około paczki na tydzień jak jest alkohol to i więcej. od 6 dni wgl nie pale, ale jestem nerwowa i coś mi mówi idz zapal brakuje mi tego zaciągnięcia się .

Witam,
Mam nadzieję, że nadal udaje się Pani nie palić. Nerwowość i chęć palenia są naturalne po rzuceniu palenia. Powoli te odczucia będą słabły. Nerwowość przez jakiś czas (ok 1 mca) może jeszcze Pani dokuczać. Jeśli czuje Pani silne napięcie proszę pomyśleć najpierw o naturalnych sposobach jego łagodzenia – np. zwiększenie aktywności fizycznej, zadbanie o wypoczynek. Jeśli to nie pomoże, warto doraźnie zastosować łagodne środki uspokajające (w każdej aptece znajdzie Pani bogatą ofertę takich leków dostępnych bez recepty). Natomiast potrzeba palenia może utrzymywać się dużo dłużej. Proszę zastanowić się, co pomaga Pani odwrócić swoją uwagę od chęci palenia i zaplanować cała listę takich czynności czy myśli (np. rozmowa z przyjacielem, czyszczenie starych sms-ów lub gra na telefonie, spacer, czytanie).
Mam nadzieję, że tych kilka rad będzie Pani pomocne. Zapraszam też do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108).

Pozdrawiam serdecznie
Irena Przepiórka


Back to Top ↑