;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Witam pale od paru lat, ale bardzo chce rzucic. Niestety moj narzeczony pali w domu i przez to jest mi ciezej. Podjelam decyzje ze od jutra rzucam palenie ale prosze o informacje jak sobie poradzic w trakcie kryzysu.

Witam,

Kryzysy i trudne momenty po rzuceniu palenia mogą pojawiać się z dwóch powodów.
Po pierwsze – u osób uzależnionych fizycznie (nic niestety nie wiem, o tym czy Pani jest uzależniona) mogą być sygnałem braku nikotyny w organizmie. Mogą to być m.in.: napięcie, nerwowość, obniżenie nastroju, problemy ze snem. Pomocne jest wówczas zastosowanie środków farmakologicznych wspomagających rzucanie palenia. Ich opis znajdzie Pani na naszej stronie w zakładce Metody (http://jakrzucicpalenie.pl/metody/)
Po drugie – przez lata palenia wykształca się wiele nawyków i rytuałów związanych z paleniem. Po odstawieniu papierosów w sytuacjach, w których nawykowo sięgało się po papierosa odczuwana jest chęć zapalenia. Pomocne jest dokładne zidentyfikowanie, w jakich sytuacjach wcześniej paliła Pani i zaplanowanie różnych sposobów zastąpienia papierosa. W pierwszych dniach warto też unikać tych sytuacji. Dlatego może warto poprosić narzeczonego żeby unikał palenia przy Pani. Innym rozwiązaniem jest, żeby przez pierwsze dni jak najwięcej przebywać poza domem.
Polecam też porady na naszej stronie lub rozmowę z naszymi doradcami Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108).

Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam
Irena Przepiórka


Back to Top ↑