;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Witam, mam 27 lat, pale już około 9 lat. Od dłuższego czasu myślę o tym by rzucić palenie jednak mimo wszystko lubię ten nałóg, papieros mnie uspokaja ale często traktuje go jak typowy zabijasz czasu . Nudzę się to co- zapale . Przerwa w pracy czy w zajęciach na studiach, co robić najłatwiej wyjść na papierosa. Chce z tym skończyć ale nie mam pomysłu jak się za to zabrać, codziennie wieczorem palę tego „ostatniego” ale rano jak wstaje plany nagle się zmieniają.

Witam,
Czytając Pani list mam wrażenie, że tkwi Pani w dużym rozdwojeniu. Z jednej strony jest „chcę”, a z drugiej „lubię”, „uspokaja”. Z jednej strony racjonalność, a z drugiej emocje. Może warto skoncentrować swoje myślenie, wokół tego, co da Pani odstawienie papierosów, a nie co daje palenie 😉 Takie emocjonalne związanie się z wizją siebie, jako osoby niepalącej, wolnej od tego problemu, może przynieść ogromną siłę do wprowadzenia zmian i któregoś ranka wytrwa Pani w postanowieniu.
Równocześnie z budowaniem motywacji proszę jednak pamiętać o stworzeniu konkretnego planu rzucenia palenia. Na naszej stronie, w zakładce „Rzucam” znajdzie Pani porady, jak krok po kroku przejść przez proces rzucania palenia!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Irena Przepiórka


Back to Top ↑