;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Mam na imie malgosia mam 29 lat prawie 30 pale od 3 miesiecy z tego 3 tyg bez po tym czasie zapalilam chce rzucic palenie bo zaobserwowalam ze mam dusznosci i slabo mi potrzebuje pomocy bo boje sie ze beda jeszcze inne oznaki palenia sama sobie nie poradze pomocy potrzebuje

Pani Małgorzato,
Bardzo dobrze, że tak szybko podjęła Pani decyzję o rzuceniu palenia. Po odstawieniu papierosów może Pani przez jakiś czas odczuwać nawykową chęć palenia, ale nie powinny pojawiać się inne problemy.
Paląc zaczęła Pani wyrabiać sobie pewne nawyki (np. palenie przy kawie, lub w towarzystwie), teraz trzeba zastąpić je innymi zachowaniami i po prostu „oduczyć się”. Przez jakiś czas, te nawykowa sytuacje mogą wywoływać jeszcze (nawet podświadomie) chęć sięgania po papierosy. Warto przez pierwsze dni unikać sytuacji kojarzących się z paleniem i zaplanować różne zastępcze zachowania, którymi zastąpi Pani czynność palenia (np. popijanie wody, przegryzanie marchewek).

Proszę przemyśleć te porady i w razie potrzeby porozmawiać z doradcami Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108)
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Irena Przepiórka


Back to Top ↑