;
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Dobry wieczór mam 27 lat i palę od 7 lat i rzucałem wiele razy raz na 3 miesiące a ostatnio 2 tygodnie a resztę razy przed okresem 1 tygodnia w ciągu dnia wypalę 1 paczkę a jak mam w pracy 12 godzin to wypalę nawet 2paczki chciałbym rzucić odrazu bez farmakologii ale mam słabą wolę a najlepiej smakuje mi przy kawie i z przyjacielem pomocy błagam!!! Jedynie jak chodzę z psem na spacer to nie biorę papierosów na 30minut ale to potem wraca jak bumerang

Witam,
Z listu wynika, że Pana palenie bardzo silnie uwarunkowane jest psychicznie. Częstość palenia zależy od okoliczności w jakich się Pan znajduje. Na początek proszę zastanowić się jakie czynność lub zajęcia mogą zastąpić papierosa w tych sytuacjach, w których najczęściej Pan pali (praca, kawa, spotkanie z przyjacielem). Proszę następnie je przećwiczyć i sprawdzić, które z nich działają. Następnym zadaniem jest opracowanie planu rzucenia palenia. Pomocne może być zastosowanie wskazówek dla osób rzucających palenie, które znajdzie Pan na naszej stronie (http://jakrzucicpalenie.pl/krok-1/).
Proszę nie odrzucać tak kategorycznie ewentualnego wsparcia farmakologicznego. Z tego co Pan pisze trudno mi wywnioskować, czy jest ono wskazane. Proszę zrobić Test uzależnienia, który pomoże Panu określić stopień uzależnienia (http://jakrzucicpalenie.pl/wp-content/uploads/2016/12/test_uzaleznienia.pdf). Wyniki powyżej 7 pkt są wskazaniem do zastosowania leków.
Pozdrawiam serdecznie
Irena Przepiórka


Back to Top ↑