Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108

Mam kryzys

Od jakiegoś czasu nie palisz. Niezależnie od tego jak długi jest to okres (kilka dni czy kilka miesięcy) musisz teraz skoncentrować swoje wysiłki na tym by wytrwać! Uważaj, bo „tyko jeden” papieros może spowodować nawrót do nałogu. Pamiętaj, że nie jesteś już bezwolny wobec papierosa. Każdy Twój dzień i godzina bez papierosa, czasem okupione dużym wysiłkiem woli to potwierdzają. POTRAFISZ TO PRZETRWAĆ! Przypomnij sobie, co Ci pomagało wcześniej, jeśli przechodziłeś już podobny kryzys.

Na pewno wiesz już też, że ta natrętna myśl o zapaleniu nadchodzi falami tzn.: przychodzi i zanika. Faktycznie więc, chodzi o przetrwanie kilku trudnych momentów. Pamiętaj, że są to naprawdę krótkie chwile! Uda Ci się to, o ile będziesz potrafił zapanować nad swoimi myślami i ruchami rąk. Uporczywa chęć palenia przejdzie w chwili, gdy uda Ci się odwrócić swoją uwagę! Tylko Ty wiesz, co na Ciebie działa najlepiej ( wyjście z domu, porządki, zajęcia sportowe, gra na komputerze czy książka)? Poszukaj polecanych przez nas sposobów w trickach, które pomogą Ci wytrwać lub sięgnij po koło ratunkowe!

Zastanów się też, co wywołało ten kryzys (sytuacja/emocje)? Może odnalezienie przyczyny, pozwoli Ci łatwiej przejść trudny moment, bo podsunie sposoby rozwiązania.

Być może spadła Twoja motywacja. Wówczas ponownie przeanalizuj powody, dla których rzuciłeś palenie. Przecież na tak duży wysiłek zdecydowałeś się z ważnych dla siebie powodów! Zastanów się też, jakie korzyści już teraz przyniosło Ci rzucenie palenia. Ciesz się swoim statusem osoby niepalącej!

Dobrym pomysłem jest też poszukanie wsparcia! Możesz zadzwonić pod ulgowy numer 801 108 108 ( z telefonu stacjonarnego koszt połączenia to jeden impuls)


Back to Top ↑