Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108
Aktualności

Opublikowano środa, 22-04-2015

„Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma”: przyłącz się do nowej edycji iCoach i podejmij wyzwanie już dzisiaj!

iCoach: cyfrowa platforma wsparcia, która stawia wyzwania użytkownikom
Najnowsza kampania rozpoczyna się udostępnieniem ulepszonego, bezpłatnego narzędzia iCoach – cyfrowego instruktora dostępnego online i w postaci aplikacji na smartfony (iOS, Android), dostępnego w 23 unijnych językach.

Narzędzie prowadzi użytkowników przez pięć faz na drodze do rzucenia palenia, ale teraz dodano zindywidualizowane wyzwania dla każdej z nich. Niektóre z nich to:

• Prześledź, ile papierosów dziennie palisz – być może nie doceniasz siły swego nawyku (dla palaczy w fazie 2).
• Odrocz palenie „najprzyjemniejszego” papierosa dnia 10 razy na 10 minut, a następnie na 20 minut (dla palaczy w fazie 3).
• Kiedy wychodzisz na krótko, zostaw papierosy w domu (dla palaczy w fazie 4).

Te przykładowe wyzwania pozwalają stawiać sobie niewielkie, możliwe do zrealizowania cele, które zachęcają do podejmowania kolejnych kroków i przejmowania kontroli nad nawykiem.

iCoach rozpoznaje ukończone wyzwania przesyłając użytkownikowi komunikaty z gratulacjami. Podaje także aktualizowane na bieżąco informacje o liczbie zarejestrowanych osób w każdej fazie w poszczególnych krajach, całkowitej liczbie osiągniętych wyzwań oraz szansach na przejście do następnej fazy, które powinny zwiększyć motywacje użytkowników iCoach i dać poczucie przynależności do silnej i aktywnej społeczności osób rzucających palenie. Uczestnicy będą także zachęcani do dzielenia się swoimi wyzwaniami, osiągnięciami i sukcesami w mediach społecznościowych, wzmacniając emocjonalny aspekt kampanii, który skutecznie wpływa na motywację wszystkich grup społeczno-ekonomicznych .

Więcej informacji na temat iCoach znajdziesz na stronie:
www.exsmokers.eu

Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca zdrowia publicznego:
http://health.europa.eu

Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca tytoniu:
http://ec.europa.eu/health/tobacco/policy/index_pl.htm

Eks-palacze InstagramScreen-506x253-PL-1
Back to Top ↑